Ceneo xml generator Prestashop
 • Ceneo xml generator Prestashop
 • Ceneo xml generator Prestashop
 • Ceneo xml generator Prestashop

Ceneo xml moduł Prestashop

Moduł generujący plik xml dla Ceneo. Przetestowany i zgodny z prestashop v. 1.5.x PS 1.6x PS 1.7.x. 

Najważniejsze cechy:

mapowanie kategorii sklepu, szybki mechanizm generowania pliku, filtry po kategorii, filtr po producencie produktu, limit wstawianych produktów, obsługa wielu wersji językowych, współpraca z multishop, wymuszenie stanu magazynowego [w przypadku gdy magazyn w sklepie jest wyłaczony wszystkie produkty mają stan = 1]

Pełna zgodność z trybem multishop [współdzielenie ilości dostępnych do sprzedaży]. Plik generowany w CRON. Zawsze dostępny na serwerze dla Ceneo.

Czytaj dalej navigate_next

79,00 zł

64.23 netto

Ilość

Moduł umożliwia między innymi:

 1. zmapowane kategorii Ceneo = sklep
 2. pobranie xmla z kategoriami Ceneo
 3. wyszukanie kategorii Ceneo
 4. podanie nazwy grupy asortymentowej - Informacja z jakiej branży pochodzą oferty. Możliwe do wyboru: books, tires, perfumes, music, games, movies, medicines, rims, grocery, clothes oraz other (pozostałe nie wymienione branże).
 5. dostępność produktu - Dostępne opcje [1, 3, 7, 14, 99] gdzie: 1 – dostępny, sklep wyśle produkt w ciągu 24 godzin, 3 – sklep wyśle produkt do 3 dni, 7 – sklep wyśle produkt w ciągu tygodnia, 14 – produkt zostanie wysłany nie wcześniej niż za tydzień, 99 – brak informacji o dostępności – status „sprawdź w sklepie”.
  Podane wartości muszą być zgodnie ze stanem faktycznym, znacznik nie może pozostawać pusty czy też posiadać wartość „0”
 6. Waga - Waga oferty w kilogramach, separator kropka, nie może być podana wartość „0” bądź puste pole . Opcjonalnie (podanie wag produktów z czasem będzie wymagane)
 7. Koszyk Ceneo - dotyczy sklepów aktywnych w usłudze „Kup na Ceneo”. Czy oferta ma być dostępna w Kup na Ceneo. Dostępne opcje [1, 0] gdzie; 1 – tak, oferta dostępna w Kup na Ceneo, 0 – nie, oferta niedostępna w Kup na Ceneo
 8. Magazyn - w przypadku wyłaczonych magazynów wymusza stan magazynowy produktów = 1.
 9. Kategorie - Informacja o pełnej ścieżce kategorii. Maksymalna ilość znaków 255. Wymagane (Zalecane jest zmapowanie kategorii sklepowych do kategorii Ceneo. UWAGA Księgarnie - Dodatkowo dla Kategorii Książki należy wprowadzić wyraźny podział na Ebooki (Eksiążki), jeśli występują w asortymencie.
 10. Zdjęcia produktów - główne oraz dowolna ilość dodatkowych.
 11. Atrybuty - Informacja o atrybutach. Dany produkt może posiadać maksymalnie 10 atrybutów. Atrybuty różnią się w zależności od branży z jakiej oferta pochodzi. Minimum zalecane dla grupy other: Producent, kod producenta, ean. Uwaga: moduł obsługuje cechy produktów, które są dodawane jako atrybuty produktu dla Ceneo 
 12. Wykluczenie produktów według wskazanych kategorii. Podaj wartości po przecinku, aby w xml nie pojawiły się produkty z wybranych kategorii.
 13. Wybranie produktów po domyślnej kategorii.
 14. Wybranie produktów po producencie.

Moduł usuwa z tytułu i opisów niedozwolone w xml znaki. Mozna uzyć zadań crona, aby oferta sklepu pokrywała się z ofertą prezentowaną w Ceneo. Moduł obsługuje wiele języków oraz może pracować w trybie multishop. Aktualizacja dostępna bezpłatnie limit pobrań 5. Moduł został przetestowany do 50 000 produktów generowanych jednorazowo na współdzielonym serwerze. Moduł zgodny ze specyfikacją opublikowaną w lutym 2015r przez Ceneo.

Aktualizacja: 

- wersja 1.3 uporządkowano znacznik img w kontenerze xml imgs. Przestawiono znacznik main img zgodnie z sugestią Ceneo

- wersja 1.2 - poprawiono generowanie zdjęć w xml

- wersja 1.6 - dodano zabezpieczenie pobierania nazw cech do xml 

- wersja 1.8 - obsługa PS v. 1.7.x

- wersja 1.9 - aktualizacja pobierania plików, limit opisów

- wersja 2.0 - aktualizacja pola dostępność. 

PrestaShop 1.3.x
Nie
PrestaShop 1.4.x
Nie
PrestaShop 1.5.x
Tak
PrestaShop 1.6.x
Tak
PrestaShop 1.7.x
Tak
Multishop
Tak
Język
PL
Responsywność
Nie dotyczy
Instalacja
Standardowa
Aktualizacje
Tak
Indeks
CXML
Temat: - Ceneo xml moduł Prestashop

Wyrażam zgodę na wykorzystanie przez serwis europasaz.pl podanego przeze mnie adresu e-mail, w oparciu o art. 23. ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz.U. z 2015 r. poz. 2135 ze zm.) w celu udzielenia odpowiedzi na zadane przeze mnie pytanie

*Pola wymagane